| | | | | | |
מחפשים חברה איכותית לטיולי תמריץ ? מעוניינים לקיים אירועי שיווק חוויתי ? פלטינום טורס החברה המובילה המשיקה את מלך הג'ונגל
     

כתבות- מרוקו


עולים להרי האטלס המושלגים, מבקרים בערים העתיקות, מסתובבים בשווקים הססגוניים, נהנים מהצבעים, הריחות והשטיחים, לוגמים תה מרוקני ירוק  ולא מפספסים קוסקוס אמיתי עם כל התוספות.


ארץ של ניגודים

צבעונית, ריחנית, צעקנית, מסתורית. זוהי מרוקו, הצפונית במדינות אפריקה, ארץ הניגודים.
מדבר סהרה האינסופי עם הדיונות ונאות המדבר. הרי האטלס המושלגים, ממורדותיהם גולשים יערות ארזים ואלונים. מישורים רחבי ידיים, חופי ים ורצועות חוף ארוכות. הערים והשווקים, האנשים, הריחות והצבעים.
מרוקו היא עירוב של ישן וחדש, מסורת וקידמה. השווקים והערים העתיקות, על סמטאותיהם הצרות, המתפתלות והציוריות, מהווים את לב ליבה של כל עיר במרוקו. לצידם, בניינים מודרניים, גורדי שחקים ובתי מלון מפוארים.
גם ערים קוסמופוליטיות, כמו קזבלנקה ופאס, עדיין משמרות ברבעים העתיקים אורח חיים מסורתי. בהרי האטלס חיו פעם השבטים הברברים וכיום מתגוררים שם צאצאיהם, ולכן טיול ג'יפים בהרי האטלס הוא חוויה בלתי נשכחת שאי אפשר לפספס - את הפסטיבלים, ההילולות, הטקסים.
מדהים לבקר בקברות צדיקים, בערים רבט במאכנס, ובפאז - עיר השטיחים, בקזבלנקה ובמראכש שלרגלי האטלס, בווארזאזאת, עיר היציאה לטיולים בהרי האטלס, באגאדיר, עיר קיט שעל חוף האוקיאנוס, ועוד ועוד.


אצבע ממפרץ גיברלטרשיעור קצרצר בגיאוגרפיה: מרוקו שוכנת בצפון מערב יבשת אפריקה. שטחה כ700- אלף קמ"ר, אוכלוסייתה מונה כ30- מיליון נפש והשפות המדוברות הן ערבית, ברברית, צרפתית וספרדית.
יש כמה דברים שצריך להביא בחשבון לפני נסיעה למרוקו: אין כיום טיסות ישירות מישראל למרוקו, למתכננים חופשה במרוקו צפויים יומיים מפרכים במעבר בין שדות תעופה, אבל המאמץ משתלם, ומומלץ לא לשכוח לארגן ויזה בשגרירות מרוקו - המרוקאים לא מוותרים בעניין. כמו תמיד, מומלץ לצלם דרכונים, כרטיסי טיסה ומסמכים נוספים, למקרה הצורך.


קוסקוס עם תוספות
האוכלוסיה במרוקו רבגונית. מנשים וגברים בלבוש מודרני, לצד רוכלים ועמך בלבוש פשוט, שבטי ברברים בכסות צבעונית ושונה מכפרים רחוקים, עד עניים ופושטי יד בקרנות רחוב ובשווקים. בליל של ניבים ושפות נשמע בהמולת שווקים ססגוניים, עם שלל היצע סחורות, משטיחים עבודת יד ועד אחרון דוכני המזון: קוסקוס עם תוספות, תה מרוקני ירוק וריחני, דברי מתיקה, ירקות ופירות, בשר כבש במגוון בישולים וסלטים מכל הסוגים.
הרוכלים בשווקים מתאפיינים בנימוס אירופי צרפתי ובערמומיות מזרחית, אוהבים את התיירים אך מחבקים, נוגעים וקרובים לעתים יתר על המידה.


חוזי העתידות בשווקיםהמרוקאים, משכילים ונבערים, לכודים עדיין בכבלי הקסם של המאגיה והשפעת ידעונים ומכשפים. בכיכרות יושבים חוזי עתידות, קוראים בקפה ובקלפים, מוכרים אבני מזל, מיני קטורת, והכל ריחני וססגוני. מומלץ לצאת לסיבוב בשוק החפארי שבקזבלנקה  - שוק ענק עם אלפי רוכלים המתפרנסים ממלאכת המאגיה והכישוף. הדוכנים עמוסים בעופות לילה, תנשמות ואוחים בכלובים, לצד זיקיות, צבים, עופות דורסים ונחשים. מכלי הפלסטיק בחנויות מכילים מיני שורשים, זרעים, מינרלים וקטורות. מרפאים למיניהם מבטיחים נסים ונפלאות באמצעות הרחה של בקבוקונים קטנים שעליהם הם רושמים בערבית את נפלאות התרופה הטבעית: נגד מיגרנה, נגד הרפס, עלי תה מיוחדים לדיאטה, חינה ירוקה ומיוחדת ואינסוף תבלינים עם ריח אותנטי וחריף.


תה מרוקני ירוק ומתוקאי אפשר לחזור ממרוקו בלי לאכול קוסקוס שאין כמוהו בעולם וללגום מהמשקה הלאומי - תה עם נענע ירוק ומתוק. המרוקנים מגישים תה בטקס מיוחד. בקומקום יפהפה (חובה לחזור עם אחד במזוודה) הם שמים חופן עלי תה מרוקני, מוזגים מעט מים רותחים, מערבבים ושופכים. מוזגים פעם נוספת מים רותחים, מוסיפים כמות נדיבה ביותר של נענע, מוסיפים כמות נדיבה עוד יותר של סוכר, מנענעים את הקומקום עוד ועוד לערבוב ומוזגים לכוסות המרוקאיות הקטנות העשויות מזכוכית צבעונית ומעוטרות בפסי זהב וכסף.


שטיחים, תכשיטים, קומקומים
המטבע המרוקני הוא דירהם והוא מחולק ל100- סנט. מרוקו היא ארץ זולה למחיה: האוכל, בתי המלון, הנסיעות. אבל במרוקו מבזבזים, והמון. ואיך אפשר בלי. השווקים המדהימים גדושים בתכשיטים מקסימים, בעבודות יד, בקומקומי נחושת, בעבודות עץ מיוחדות ובשטיחים מרוקניים מדהימים. מסתובבים שעות, נהנים מהריחות, מהצבעים ומהדברים הכל-כך מיוחדים של מרוקו, קונים המון מזכרות קטנות וגדולות ונהנים מכל רגע.

 

ימי גיבוש ו- ODT לחברות בכל הארץ - בלעדי

פלטינום מפיקה כנסי הנהלה בארץ וביעדים נבחרים בחו"ל. בין היעדים: אוסטריה, ברזיל, צפון איטליה, הולנד, יוון ועוד

פלטינום מפיק ימי גיבוש וכיף בפארק הירקון, בחופי הים ובבריכות

פלטינום הפיקה את הכנס האירופי של D-PHARM בוינה בהשתתפות 100 משתתפים במלון בריסטול המרהיב מול בית האופרה

חדש לימי גיבוש: אוצר החומה - יום גיבוש מיוחד מגוון ומפתיע בירושלים לחברות, בין חומות העיר העתיקה והרובע היהודי למשכנות שאננים וימין משה: מיסתורין, הסטוריה, עתיקות, בעלי מלאכה, בייגלה עם זעתר, והפתעות בלי סוף

פלטינום ארגנה את הכנס הבינלאומי של קאטו מחקרים וחברת D-PHARM. הכנס התקיים במלונות ממילא ומצודת דוד בירושלים והשתתפו בו למעלה מ-200 חוקרים מכל העולם

פלטינום הפיקה ימי גיבוש לחברות הי טק סביב הקונספט אוצרות ביפו העתיקה, ובפארק הירקון בת"א. לא צריך לנסוע רחוק לחווית גיבוש והרפתקאות.

ימי גיבוש מדליקים לחברות בסמטאות יפו העתיקה ובפארק הירקון. הפעילות מתאימה לשעות הבוקר והערב. לפרטים פנו למשרד: 03-5365054מלך הג'ונגל , טיולי תמריץ , אירועים , אירועי שיווק חוויתי , שיתופי פעולה והחלפת קישורים , מפת אתר